Laguiole
Laguiole Style de Vie – étkezzen élvezettel
A Laguiole Style de Vie tekintélyes holland márka, mely prémium minőségű késeket és evőeszközöket gyárt a főzés szerelmeseinek. Termékeitnégy sorozatra osztják – Premium, Prestige, Innovation és Luxury – mindegyiknek megvannak a maga sajátosságai. A késeket nagyon jó minőség és elegáns megjelenés jellemzi.
A Laguiole Style de Vie mögött meghúzódó ötlet
A Laguiole Style de Vie rozsdamentes acél kések a főzés és az étkezés iránti szeretetből készültek. Minden alkalommal jellemet kölcsönöznek az asztalra, amikor leülsz és eszel – családoddal vagy barátaiddal. A késeket és evőeszközöket (steak kések, speciális kések, konyhai kések) úgy tervezték, hogy élvezetessé tegyék az étkezést, és felhívják a figyelmet a jó ételekre és a gyönyörűen terített asztalra.
Laguiole Style de Vie – a termékek
A négy sorozat – Premium, Prestige, Innovation és Luxury – kissé eltérő termékskálát, kialakítást, különböző anyagokból (rozsdamentes acél, réz, természetes fa, műanyag stb.) készült pengéket és nyeleket kínál.
A termékkatalógusban a következők találhatók:
- Séf, Santoku kések, kenyérvágó kések és egyéb konyhakések
- Sajtkések
- Steak kések
- Zsebkések
- Bor-és bártartozékok
- Késkészletek
és egyéb evőeszközök, amelyek minden asztal nagyszerű díszei lesznek.
A Laguiole kések története
A „Laguiole" nem márkanév vagy címke, hanem egy kis falu neve a franciaországi Auvergne régióban. Az evőeszközök készítése a 18. század végén jelent meg Lagiuoléban, és 1860-tól vált híressé. Eleinte 5 késkészítő működött a faluban, de a vásárlók igényeinek kielégítése érdekében fel kellett kérniük a Thiers evőeszközgyártó gyárakat, hogy segítsenek és gyártsanak Laguiole jelzéssel ellátott késeket. 1987-ben az aveyroniak áthelyeztek egy gyárat Laguiole-ba, de a Laguiole kések különböző modelljeit mára világszerte gyártják.
Méh – a Laguiole kések jelképe
1909-ben Jules Calmels azzal az ötlettel állt elő, hogy a rugó fölé egy méhszimbólumot helyezzenek el, pusztán esztétikai okokból. De – ha jobban szereti a romantikus történeteket – egy legenda szerint maga Napóleon volt az, aki megengedte az Aveyron evőeszközgyártóinak, hogy a méhet emblémájukként használják harci bátorságuk jeleként. Érdekesség, hogy a franciában a la mouche (légy) a rugóvégi lapított részre utaló technikai evőeszköz szó.
De mivel Jules Calmel – aki elsőként helyezett méhet a mouche-ra – nem szabadalmaztatta az ötletet, így hamarosan Laguiole-ban és Thiers-ben több tucat evőeszköz-készítő gyártott Laguiole késeket virágokkal, rovarokkal vagy más állatokkal a rugón. De – miután szinte szisztematikusan használták – a méh volt az, amely a Laguiole kések szinonimájává vált.